Aby Šeherezáda unikla smrti, vyprávěla králi pohádky, které všichni známe. Když došly pohádky, tak se zaměřila na hádanky, každou noc jednu. Král luští jak o závod a chce slyšet další a další. Hádanky jsou logické, různé úrovně obtížnosti. Dále pak hlavolamy, hry s čísly a staré historky, které nepostrádají vtipnost. Šeherezáda je moudrá a velmi šikovná. Chcete se také zapojit? Kniha rozvíjí hlavně logické myšlení a postřeh.
Příklad hádanky, zkusíte na to přijít i vy?
Chytrý žák.
Je o chlapci, který ve škole vyrušoval. Aby ho učitelé potrestali, přikázali mu, aby sečetl všechna čísla od jedné do tisíce. Chlapec byl velmi chytrý a odpověď dodal za několik vteřin. Jak to chlapec mohl dokázat tak rychle?
Už víte? Pokud ne, v druhé části knihy, která obsahuje všechna řešení hádanek, se to dozvíte.
O autorovi
Raymond Smulyan byl americký matematik, logik a filozof. Začínal jako kouzelník. Později vystudoval a působil jako profesor filozofie na newyorské City College a na Indiana University. Napsal slavnou knihu „Jak se jmenuje tahle knížka“, která vyšla také v nakladatelství Portál.
Vydalo nakladatelství Portál v roce 2020
Přeložil Ivo Müller
Kniha je nejen zábavná, ale ocení ji zejména ti, kteří chtějí zapojit zdravou aktivitu mozkových buněk. Vřele doporučuji.
● Objednat knihu můžete z pohodlí domova zde